Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes
...czyli minimum tekstu, maksimum obrazu
Kategorie: Wszystkie | Pocztówkowa Galeria Przeszłości | inne
RSS
poniedziałek, 30 maja 2011

Uff, od roku króluje na blogu zima, poprzednie wpisy tez były zimowe. Czas na zmianę! Oto wiosenne drzewa, na pierwszym planie moja jedyna jodełka:) 

 

Tagi: drzewa wiosna
19:55, irytek05 , inne
Link Komentarze (5) »
piątek, 19 lutego 2010

Rok minął, a za moim oknem żadnej zmiany. Wydawać by się mogło, że czas się zatrzymał. Nie zmartwiłabym się tym, wcale:)  Niestety pędzi do przodu, drzewa coraz wyższe, coraz więcej szyszek mają.

niedziela, 15 lutego 2009

Spojrzenie z okna. W paszczy smoka, czyli zimy:)Dla niedowiarków, kolejne spojrzenie;)To co panowie lubią najbardziej, czas przecierania szlaków;)I znów sypie....

wtorek, 10 lutego 2009

Gdynia. Skwer Kościuszki. Tak wyglądał w 1970 roku. Władysławowo. Pocztówka przedstawia między innymi Dom Rybaka i Ośrodek Wyszkolenia Sportowego w Cetniewie - hotel. Wygląd z końca lat 70 tych.Kołobrzeg. Połowa lat 70 tych.Fragment planu miasta w powiększeniu.Hel. Latarnia morska. Początek lat 70 tych.

czwartek, 30 października 2008

Kolejne pocztówki z wielopokoleniowego zbioru. Tym razem obiekty związane z górami. Czy czas je zmienił i w jakim stopniu? Na widokówkach mamy rok 1960.

TATRY - obserwatorium na Kasprowym WierchuWISŁA - CZARNE - dom wczasowy "Pod Baranią"PIENINY - zamek w Niedzicy

poniedziałek, 15 września 2008
Znalazłam dwie pocztówki z różnych lat. Jedna swym brakiem koloru przyznaje się do starszeństwa. Na obydwóch są Bieszczady, oczywiście w różnych fragmentach. Czy upływ czasu zaznacza się na wyglądzie łancuchów górskich? Bieszczady - krajobraz z okolic Jabłonek, rok 1962
 
 

Bieszczady - serpentyny pod Brzegami Górnymi, rok 1978
czwartek, 10 lipca 2008

WARSZAWA - Trasa W-Z


SZCZECIN - fragment miasta


WROCŁAW - Opera


WROCŁAW - widok na gotycką katedrę z XIII - XIV w


KRAKÓW - Rynek Główny


KRAKÓW - Kopiec Kościuszki


STRZELCE OPOLSKIE - Ratusz

niedziela, 22 czerwca 2008

Tym razem przesuwamy się dalej na południe, do Zakopanego. Miasto i jego panorama sprzed ponad pół wieku. Rok 1950:)
 

czwartek, 05 czerwca 2008
Pod koniec XIX wieku na Rynku krakowskim stanął pomnik Adama Mickiewicza. Dnia 17 sierpnia 1940 r. hitlerowcy kazali go zburzyć. Na pocztówkach jest uwieczniony ten fakt jak i wygląd pomnika wcześniej. Nie wiem, jak stare są kartki, gdyż nie są zapisane.

W 1946 r. elementy tegoż pomnika znaleziono na złomowisku w Hamburgu. Stały się podstawą do rekonstrukcji.
piątek, 30 maja 2008
Robiąc porządki w wielopokoleniowym zbiorze pocztówek, wyselekcjonowałam kilka ciekawszych, aby pokazać je na blogu. Niech świadczą o upływie  i wpływie czasu na to, co nas otacza.

Wien
, Katedralo sankta Stefano. Pocztówka na pewno wysłana przed drugą  wojną światową. Jedyna data widnieje na stemplu z okazji kongresu esperanto - 1924r.Kolejna pocztówka jest z Lwowa. Również jest przedwojenna. Jednak daty nie jestem w stanie podać.

 
1 , 2